Особливості встановлення вбудованих акустичних систем
Музика – те, без чого багато хто із нас у буквальному сенсі не може уявити свого життя. Втім насолодитися улюбленими піснями повною мірою можна далеко не завжди і не скрізь. Так, у багатьох ситуаціях як можуть рятують навушники, але прослуховування в них не йде в жодне порівняння з можливістю ввімкнути музику без будь-яких обмежень у власному будинку чи квартирі і від душі покайфувати від якісного глибокого й деталізованого звучання. А для нього, звісно, потрібно купити акустичну систему.
При цьому тенденція оформлення інтер'єру в стилі мінімалізм сьогодні не те що не рідкість, а цілком поширене явище. Вирішивши облаштувати своє житло саме в цьому стилі, доводиться миритися з необхідністю використовувати якнайменше простору, а відповідно – скорочувати кількість меблів, предметів декору і, звичайно, пристроїв для відтворення звуку.
Як же бути в такому разі? Все просто: оптимальним рішенням стане вбудована акустика. Її монтаж має свої особливості, про які поговоримо сьогодні.
Вбудовувана акустика для дому: що потрібно знати?
Даний тип АС призначений для установки або в стелю, або в стіни приміщення і за багатьма параметрами може конкурувати з окремою акустикою, що стоїть. Але щоб вбудова могла повною мірою виявити всі свої переваги, потрібно пам'ятати про деякі важливі аспекти її розміщення. Почнемо з акустики, вбудованої у стіну.
-
Перше. Щоб встановити АС в стіну, в ній вирізають порожнину і поміщають туди техніку, намагаючись забезпечити максимальну жорсткість посадки елементів обладнання для виключення вібрацій і стиків. Середня глибина посадки – від 8 до 13 сантиметрів.
-
Другий важливий нюанс, що стосується акустики в стіну (для 5-ти канальної аудіосистеми). Фронтальні гучномовці монтують з обох боків від телевізора (або проектора), бажано – на рівні висоти вуха сидячої людини; тилові колонки - за його спиною на стіні, протилежній екрану, або з боків від нього. Ідеальним розташуванням центрального каналу буде його розташування по центру проектора (або проекційного екрану).
-
Третє. Для повноцінної роботи домашнього кінотеатру використовуються сабвуфери, що вбудовуються в стіну. Дуже важливо, щоб динамік був встановлений в корпус (монтажний бокс). Сабвуфери такого типу пасивні і підключаються до зовнішнього підсилювача, тому необхідно підвести окремий акустичний кабель.
Вбудовувана стельова акустика: кілька слів про встановлення
Передусім для вбудовуваних у стелю АС дуже важлива направленість випромінювання. Так, розміщення стельових колонок над людиною призведе, відповідно, до формування музичної сцени прямісінько в неї над головою.
Потрібно забезпечити зв'язок відео та звуку в домашньому кінотеатрі, а значить – розташування фронтальної акустики неподалік екрану, а «центру» безпосередньо поблизу нього. У випадку з вбудовуваною в стіну акустикою зблизити АС з екраном і направити їх у сторону людини не так вже й важко, але набагато важче зробити це з акустичними системами, вбудовуваними у стелю. Останні, до речі, тому й не радять для відтворення головних каналів аудіосистеми: її встановлення на стелі обов'язково призведе до часткового зміщення звукової сцени відносно відеокартинки. А втім, мінімізувати цю проблему можна із застосуванням вбудовуваної в стелю акустики з регульованою направленістю.
Коригують направленість по-різному. Зокрема, розташовують випромінювачі СЧ/ВЧ-ланки на скошеній панелі або застосовують незалежні поворотні модулі, що забезпечують точне регулювання направленості. Націлюванню та фокусуванню випромінювання також сприяють різні акустичні лінзи і цілі масиви випромінювачів, тоді як виробник KEF вибрав свій особливий шлях, розробивши моторизовану вбудовану акустику, заховану в стелі в неактивному стані, але таку, що виїжджає і повертається до глядачів, перед роботою.
Де купити вбудовувані колонки в стелю чи стіну?
Тепер, коли ви краще обізнані з деякими особливостями монтажу вбудованих АС, ви можете замовити їх у нашому інтернет-магазині та встановити самостійно – або довірити цю справу фахівцям «АУДІОЕКСПЕРТ». Вони здійснять підключення та налаштування обладнання, щоб ви могли насолоджуватися якісним звуком у кожному куточку вашого дому впродовж довгих років!
- Сабвуфери відіграють ключову роль у створенні потужного і насиченого звуку, доповнюючи основну акустичну систему глибокими басами. Вони використовуються в домашніх кінотеатрах як окремий сабвуферний канал, музичних системах і автомобілях для відтворення більш глибоких низьких частот. Для кожного завдання вам буде потрібна інша модель. І якщо ви будете добре розбиратись у різновидах цього обладнання, то завжди зможете підібрати той варіант, який найкраще підійде для ваших потреб. Тож давайте...
- Покупка акустичної системи – це важливе рішення для будь-якого любителя музики чи кіно. Правильний вибір бренду може забезпечити вам насолоду від високоякісного звуку та довговічність обладнання. На ринку активної акустики існує безліч брендів, що зарекомендували себе завдяки високій якості продукції, інноваційним технологіям та відмінним звуковим характеристикам. І в цій статті ми детальніше розповімо про найвідоміших виробників.